Konsantrasyon

Az, biraz dağılmış gibiyim.

Geçen hafta tatildeydik, bu hafta da seçim kafasındayız malum.

Dün müşahitlik görevimi yerine getirdikten sonra, yorgun ve açıkcası coşkusuz eve döndüm. Gözler zaten çizgi olmuş mühür kontrol etmekten, çetele tutmaktan.

Buraya bizim kızlar için minik bir parantez açayım ben onlar-biz diye müşahitlik yapmıyorum, 70’lerde doğup apolitik yetiştiğim için son 15 yılda politika ile haşır neşir olup sandıkta sayılanlardan ve oyumdan sorumlu olduğumu bildiğim için, seçimlerde, bulunduğum bölgede görev alıyorum. Bundan sonra da ömrüm yettikçe alırım, size de tavsiye ederim. Hem böylece yaşadığınız bölgenin profilini de çok açık görüyorsunuz sandık başında.

Her neyse, akşam eve yorgun döndüm. Televizyona bakıyorum ama o meşhur L şeklinde seçim ekranında rakamları seçemiyorum çizgi gözlerimle. Ancak yemeğimi bitirene kadar dayanabildim ve yattım.

Neden yattım? Sonucun belli olmasından, Twitter’da “oylaaaaar çalındıııııııı” naralarına tahammül edememekten, sokaklarda her kim seçimi alsa da bangır bangır korna çalarak “taktık mııııııı!” edasıyla tezahürat yapan insan duymak istememekten, yeni Başkan’dan bizi çok da kucaklayacak bir söz duymayı beklememekten.

Hayat devam ediyor…

Sabah erken uyanıp şöyle bir haberleri tarayınca yatıp uyumakla çok da iyi yapmış olduğumu anladım. Dinlenmiş uyandım, sporumu yaptım, duşumu aldım, kahvaltımı hazırladım.

Hayat devam ediyor…

Bugün öğlen Sayın İnce’nin basın toplantısını dikkatle dinledim ve sözlerini mitinglerindeki konuşmalarından daha fazla takdir ettim. Son derece samimi, açık ve net konuştu, ben kendi adıma teşekkür ederim.

Hayat devam ediyor…

Hala telefonuma “ay nasıl olur!”, “oylar çalındı”, “aslında tehditler yapıldı”, “sonuçlar baştan belliydi” mesajları geliyor, birkaç gün devam eder, sonra bu da geçer. Artık sosyal medya sayesinde aktivistlik, devrimcilik, yazarlık çok kolay (bakınız şekil a 🙃)

Hayat devam ediyor…

HDP yüzde 37 oranında kadın milletvekili çıkarıyor. Her yerde olduğu gibi Meclis’te de kadına eşit hak ve yer verilmesi gerektiğine inanıyorum, kızlarım ve kendi adıma teşekkür ederim.

Hayat devam ediyor…

Bu seçimlerde MHP’nin durumu garantiye alması benim için sürprizdi, gerisine çok şaşırdım diyemiyorum.

Umarım önümüzdeki günlerde eğitimde, sanatta, kültürde, adalette, basında, siyasette, ekonomide güzel, sevindirici sürprizler yaşarız bundan böyle. Nasıl olacaksa demeyelim, konsantrasyonu bozmayalım, ne de olsa hayat devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: