Yürüyüş

Parmaklarım zonkluyor. Sabahtan beri seramiklerin ilk fırından çıkmış, ham bisküvi hallerini zımparalıyoruz.

Topu topu bir fırın malzeme canımıza okudu. Her tarafımız un gibi seramik çamuru, ağzımız burnumuz doldu, saçlarımız çatır, çutur keçeleşti. Bayılarak çalışıyoruz ondan herhalde, durmayı bilmez olduk.

Yorgunum, öylesine yorgunum ki duş almama, yürüyüş yapmama rağmen uykuya dalamayacak durumdayım.

Şarap açtım ben de. Güzelce oturuyorum mutfakta. Ben, kadeh, şişe, bir de karşı sandalyeye uzattığım ayağım. Belki şişeyi kaldırmak lazım durumu idareli yönetmek için ama gücüm yok kıpırdamaya…

Ayağımla birbirimize bakıyoruz kim kalkacak diye, boşuna.

İtiraf ediyorum tam Yoncamı aramak havasındayım ama Yonca yok, saat 23.00. Yonca olsaydı çok da geç sayılmazdı, ama geç oldu işte…

Bugün biraz sinirliyim. Kendime sinirliyim. İnsanın kendisiyle yüzleşmesi iyi bir şey ama pek de zor. Ben aslında bu akşam bir kızgınlıkla evden çıktım. Gece 10’da, sinirle dışarı çıkınca da kısacık bir yarım saat içinde kendimle yüzleştim.

İyi oldu.

Yani hem yürüyüş oldu işte hem de çok kısa sürede, çok net şekilde sesimi duydum. Tavsiye ederim sinirliyseniz, kimseyle konuşmadan, kapışmadan çıkıp biraz yürümeye çalışın. Oksijen artışından mıdır bilmem ama hem hareket rahatlatıyor hem de aslında nerede durup takıldığınızı DANN diye görüyorsunuz. Yeter ki siz bakmaya hevesli olun.

Elbet şarabın da faydası oluyor. Ama o ikinci adım, yani gördüğünüzü tartarken lazım. Lütfen sırayı karıştırmayalım, bir de şarabı abartmayalım, sabah daha işimiz var.

Benim parmaklar iyice takılmadan, şarap da daha fazla uzatmadan kalkayım en iyisi. Bu da kendime not olsun. “Gördün de ne yaptın?” diye sorarım belki bir gün.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: