Tembel

Balkondayım, şehir dışında. Kemo ve Lulu içerde uyuyor. Hafif, yumuşacık bir esinti var. Dalgaların sesi kulağımda ama koku yok. Sahi neden deniz kokusu gelmiyor? Deniz, tuz oranı arttıkça mı kokar?

Asiyim bu gece, bir 7up aldım dolaptan. Yıllar var Cola falan içmiyorum. Buz gibi iyi gelir belki.

7up karnımı şişirdi, davul gibi oturuyorum balkonda.

5 gün oldu Dodo’yu yolcu ettik.

3 gün önce de biz şehir dışına çıktık. İyi oldu, evde durdukça banyo, odalar, dolaplar, raflar, hurçlar, çitileme, ayıklama derken evde kocaman bir dağınıklık yarattım, toparladım. Duramadım.

Burada tembellik yapıyorum. Güneş yasak, yüzmek sınırlı. İlaç dozum yine düştü vücudu zorlamak yok.

Gölgede uzanıyorum. Lulu daha ilk gün arkadaş buldu, kendisini zor görüyorum. Birden çocuksuz gibi oluverdim. Ne ara büyüdü kızlar?

Boş boş oturuyorum. Arada kokusuz denize dalıp çıkıyorum. Bol kitabım var, okuyorum. Kitaptan kafayı kaldırıp Lulu’yu kontrol ediyorum. Telefonu alıp “Dodo’dan haber var mı?” onu da kontrol ediyorum. Gözümün ucunda hızla oluşan yaşlara aldırmadan hemen okumaya dönüyorum. Yavaşlıyorum, vites küçültüyorum.

Tembellik de çok zor, böyle sakin, kıpırtısız yaşayıp, vücut yorulmayınca akşam uyumak kolay olmuyor, Netflix gece boyu beni benden alıyor.

Hasret, güvenlik, bağlılık, dürüstlük, hak, hukuk, adalet… Her şeye uygun bir dizi, bir belgesel buluyorum. Kemo kızıyor ama telefon elimde harıl harıl izliyorum sessizce. Çok güzel diziler var, bitirdim, yeni sezonları bekliyorum.

Ben de hazırlanıyorum yeni sezona. Sonbahar pek çok değişiklik getiriyor hayatıma. Getirsin, güzel olur her şey. Şimdi düşünmek istemiyorum, sakin bekliyorum. Tembellik yapıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: