Sıcak

Kaç gün oldu bilmiyorum. İşe giderken iyiydi, ofiste fosfosfosfos havalandırmayla mis gibi, buz gibi oturuyorduk.

Evde bir ton işim, planım, yapacaklar listem var ama bu ne sıcak böyle? Uyanmak zor, kalkmak zor, bir şeyler yapmak zor, yemek zor, yatmak zor. Her şeyden azar azar yapıp, yapış yapış, petrole batmış, üstüne çakmağı çakmış gibi yanıyoruz.

Duştan çıktım, kurulandım ama hiç kurumadım. Saçlarım tüy tüy yapıştı. Kafam dışardan bakınca kuru gibi ama içten ıslak, ıpıslak. Üstümde ince penye, siyah bol, askılı elbise, eteklerimi hoplata hoplata, hava devinimi yaratarak hazırlanıyorum. Artık koltuklara yapışıp, eriyip yıvışmadan, hemen, bir an önce bu evden çıkmamız lazım.

Dün bu sıcak üstüne bir de kayıp haberiyle havanın yapışı, basıncı, nemi, tozu toprağı göğsüme oturdu. Ayşemin babası Ecmel amcamı kaybettik. İstanbul dışında oldukları için yanında olamadım, acısını zaten hafifletemem ama işte, yakından destek olamadım, yana yana oturdum telefon kulağımda, evde…

Bugün sabah zorla uyandırdım kızları. Çıkmamız lazım. Norveç hediyelikleri günü ilan ettik bugünü. Evet bugün klimalı kafelerde koltuklara devrilip okumalar yazmalar günü. Dedim ya, hızla duşa girip attık kendimizi sokağa. Galata’dayız. Peştemaller, sabunlar, cezveler, nazar boncukları derken tamamlandı alışveriş ve yine ter içindeyiz.

Alman Kafe’ye sığındık, koltuklara yerleştik. Akşama kadar kalkmayı düşünmüyoruz. Kitaplarımız, yazılarımız, şarj aletlerimiz yanımızda; kahvemiz, kurabiyemiz önümüzde oh be! oh be! ve gerçekten oh be!

Ofiste insan anlamıyor, İstanbul yanıyor. İlerde, kızlar büyüdüğünde, ilkbaharı uzun, upuzun olan bir yer bulup yerleşmek istiyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: