Kendime hatırlatma

Biz yıllardır alışkın yaşıyoruz, bu ülkede gündem çok hızlı döner değişir, kepazelikler dökülür saçılır. Öylesine rezillikler ortaya çıkar ki daha beteri olamaz dersin ama olur, inadına olur….

Geçtiğimiz haftanın özeti birbirinden beter.

Ankara’da bir patlama daha, Beyoğlu’nda patlama, Brüksel’de patlama… Evlere sığınıp kıpırdamadan durma isteği…

İçimiz dışımız terörü lanetlemekten şişmiş, takla atmışken ülkenin doğusunda artık ne yazık ki rutin duyurulur hale gelen şehitlerimiz, parçalanan dağılan kentler, yaşamlar…

ABD’de son gelişmeler ve Reza’nın (bizim Reza yaa!) tutuklanması ardından yaşanan heyecanlar, hemen işin adabını kaçırıp twitter’da ekstra cıvımalar… Hızla konuya ilişkin üretilen komplo teorileri…

İçeri alınan akademisyenler, mahkemeye çıkan gazeteciler… O kadar da olamaz derken her şeyin olabileceği ihtimalinin dürtüp huzursuzluk vermesi…

Kepazelik, rezillik, insafsızlık boyutunda ortaya çıkan çocuk istismarı, taciz, tecavüz skandalları ve saklanma, aklanma çabalarının insanı cinnete sürüklemesi…

Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de parasıyla övünüp zenginliği üzerine espri yaptığını sanan angutlar ve ortancalarının (burada küfür etmek üzereyim o yüzden duruyorum…)

Bilmem kaçırdığım daha beter bir konu kaldı mı şu kısacık haftada?

Bunları yazıyorum çünkü herkes gibi ben de hemen unutmaktan korkuyorum. Bahar kenardan bakarken, zırt diye geliverip aklımı başımdan alıverirse, ben bunları bu endişeleri unutup önlem almadan, plan yapmadan yaşamayı sürdürürsem diye kendime hatırlatma notu olarak buraya ekliyorum.

Ay aman ortalık çok karışık, biz en iyisi evde oturalım ve çocukları dansla, seramikle, resimle, kitapla, faaliyetle oyalayalım arada da çaktırmadan haberleri takip ederiz diye eve tıkıldığımızı ve aslında bu kararı özgürce vermemiş olduğumuzu  unutmak istemiyorum.

Sonradan fotoğraflara bakarken sadece aşağıdaki gibi kareler olacak hayatımızda, onlara bakarken de aslında o günlerde tam olarak neler hissettiğimi hatırlayayım istiyorum.

dans

Umuyorum ki bu fotolara, anılara tek derdimizin dans-renk-dostluk-doğa-kaliteli yaşam olabileceği, dürüstçe üreterek yaşamaktan ve bir parçası olmaktan onur duyabileceğimiz, akıllı, şefkatli bir medeniyetten bakıyor oluruz ilerde!

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: