En hızlı Berlin Turu

Efendim ben gezmeyi çok seviyorum. Ev halkına da aşılıyorum. Eskiden beri böyle, ancak özellikle kızlar da büyüyünce ve herkes yolculuğun tadına iyice varabilir hale gelince açık söylemek gerekirse ben iyice tozuttum. Ne zaman, ne şekilde kaçılabilecek bir aralık yakalasam değerlendirmeye başladım. Yetmedi şartları zorlar oldum.

Geçtiğimiz yıldan beri gezmek, görmek istediğim her şeyi listeliyorum. Rotaları belirliyorum, önceden ucuz bilet falan kolluyorum, rotada yoksa ucuz bilet bulursam hemen rotaya ekliyorum gibi gibi…

2016 Şubat tatili için de ikinci hafta Perşembe-Pazar Berlin planladık. Zaten Özlemler orada olacaklardı, biz de Kreuzberg’de yanlarına sığındık. Dodo tercümanımız oldu, çatır çatır Almanca konuştu da kulaklarımıza inanamadık.

Gezimiz çok kısa sürdü, keşke daha uzun kalabilseydik. 2,5 gün için olabildiğince hızlı bir tur yaptık ancak müzelere vakit ayıramadık. Siz de uzun kalmayacaksanız aşağıdaki rotayı kolaylıkla takip edebilirsiniz. Zaten Eastside Gallery dışında kalan kısmı Alexanderplatz’dan başlayıp boylu boyunca saatlerce yürüyerek ve pek çok yer görerek gezebilirsiniz.

Bu arada belirtmek lazım yemekler mükemmel, nereye gittiysek aşırı yedik, lezzete doyamadık.

Eastside Gallery – Berlin Wall
Berliner Dom
Berliner Dom – Alexanderplatz’dan yürümeye başladığınızda burası, müzeler ve tüm aşağıdaki güzellikler yolunuzun üzerinde.
Tiergarden mümkünse bu acayip yuvarlak bisikleti deneyin pişman olmayacaksınız. İnsanın yüzünde silinemez bir sırıtma oluşuyor.
Tiergarten –  mümkünse bu acayip yuvarlak bisikleti deneyin pişman olmayacaksınız. İnsanın yüzünde silinemez bir sırıtma oluşuyor.
Holocaust Memorial - mutlaka içine dalmanız gerek. Biz çocukları zor toparladık.
Holocaust Memorial – mutlaka içine dalmanız gerek. Biz çocukları zor toparladık.
Reichstag Building- Bina tek kelime ile muhteşem. İçini gezebilmek için uzun bir sıraya girip pasaport bilgilerinizi vb iletmeniz gerekiyor. Önceden organize olmak lazım.
Reichstag Building- Bina tek kelime ile muhteşem. İçini gezebilmek için uzun bir sıraya girip pasaport bilgilerinizi vb iletmeniz gerekiyor. Önceden organize olmak lazım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: